Coastal Bend College announces 2010 graduates

Coastal Bend College Graduation is scheduled for Friday, May 21 at 7 p.m. at Coastal Bend College – Main Campus, located at 3800 Charco Road in Beeville. CBC graduates from Alice, Beeville, Kingsville and Pleasanton campuses will take part in the annual commencement exercises. Graduation is open to the community. It will be held outdoors.

 Dr. Ali Esmaeili, South Texas College Dean of Bachelor Programs and University Relations, is keynote speaker. Esmaeili is a graduate of Bee County College (Coastal Bend College), Texas A&I University –Kingsville and Texas A&M University-Kingsville.

 The following students are graduates of Coastal Bend College:

 Associate of Arts                                          

Stephanie Rachelle Amador of Jourdanton (P)

John Bland of Kingsville (K)

Kelly M. Bridge of Normanna (B) **

Rosa Dino of Beeville (B)

David Ramon Garcia of Sinton (B)

Esperanza George of Pleasanton (P)

Norma Lasche Gonzales of Beaumont (B) Honors ΦΘΚ

Pamela J. Grier of Floresville (B) *

Jenna Michael Guerrero of Karnes City (B) ΦΘΚ *

Jimmy D. Lawson of Beeville (B) **

Stacey Renee New of Refugio (B) ΦΘΚ **

Mae Lynn Nolen of Pettus (B) **

George H. Perea of Bishop (K) Honors

Jennifer Ann Roberts of Beeville (B) Honors ΦΘΚ

Ruby Rosenbaum Rodriguez of Prescott, Washington (B)

Carolina G.  Ruiz of George West (B)

Darlene Rae Salazar of Pleasanton (P) **

Robert Dewey Schales of George West (B) Highest Honors ΦΘΚ

Emily Grace Tomlin of Mineral (B) Honors **

Letisia Marie Valverde of George West (B)

Teresa Flores Villanueva of Pleasanton (P) Honors ΦΘΚ

Charity Webster of Orange Grove (A)

Terry L. Wright of Beeville (B) High Honors

Rosemarie Perez of Beeville (B) *

Associate of Arts in Teaching                                 

Angelica Gonzales of Pleasanton (P)

Traci Gonzales of Tilden (P) *

Lariza Ann Hernandez of Alice (A)

Michelle Ramirez of Pleasanton (P) Honors ** ΦΘΚ

Mary Rachael Reyes of Pleasanton (P)

Jo Ann O. Rodriguez of Dilley (P) ΦΘΚ

Samantha Lyn Salazar of Pleasanton (P) **

Robert Dewey Schales of George West (B) Highest Honors ΦΘΚ

Vickie L. Serrano of Beeville (B) **

Elvia L. Stanley of Tilden (P) Highest Honor ΦΘΚ **

Michelle L. Tipton of Pleasanton (P) High Honors **

Associate of Science                                     

Roberto Alvarado of Beeville (B) **

Andrea Arevalo of Falfurrias (A) **

Julie Ann Arispe of Beeville (B) Highest Honors ΦΘΚ

Kimberly L. Arredondo of Goliad (B) *

Robert Benavides of Alice (A)

Christina Marie Benavidez of Beeville (B) **

Sarah M. Benavidez of Beeville (B)

Valerie Marie Benitez of Kenedy (B)

Vanessa Marie Benitez of Kenedy (B)

Tristan Lucinda Borden of Runge (B)

Alan Briseno of Beeville (B) Honors **

Ila Briseno of Three Rivers (B)

Seana L. Broadway of Pettus (B) Highest Honors ΦΘΚ

Camelia Brysch of Karnes City (B) ΦΘΚ **

Rebecca Charity Brysch of Karnes City (B) Honors **

Darrick Buckalew of Beeville (B)

Anna Maria Calvillo of Jourdanton (P)

Jaime Salvador Cano II of Woodsboro (B)

Jesi A. Cantu of Hebbronville (K)

Bobbie Michelle Carabajal of Alice (A)

Jon Michael Charles of Alice (A)

Israel Charles Jr. of Beeville (B) *

Keith Richard Chavez of Mathis (B)

Brandon Kyle Chesser of Karnes City (B) **

Jo Ann Couk of George West (B) *

Matthew I. Cruz of Ben Bolt (A)

Elsa De Leon of Alice (A)

Aimee Elizabeth Evans of Beeville (B) Honors

Christina Martinez Flores of Poteet (P) Honors ΦΘΚ

Hayley Elizabeth Fojtik of Berclair (B) **

Briana Nicole Folsom of Beeville (B) **

Melissa Lee Fox of Beeville (B)

Cynthia M. Frost of Alice (A) **

Erin Marie Gallagher of Alice (A) High Honors ΦΘΚ

Clarissa Ann Garcia of Beeville (B) ΦΘΚ

Steven Gregory Garcia of Harlingen (B) High Honors ΦΘΚ

Blanca Denise Garza of Alice (A) Honors

Clarissa Maria Garza of Alice (A) **

Julia Azalea Garza of Pearsall (P)

Trisha L. Gentry of Jourdanton (P) Honors ΦΘΚ

Jose M. Gomez of Falfurrias (A) **

Victor A. Gomez III of Poteet (P) Honors ΦΘΚ

Christal Amanda Gonzales of Beeville (B) *

Steven Anthony Gonzales of Beeville (B) **

Maria Anabel Gonzalez of Alice (A) ΦΘΚ

Maria Concepcion Gonzalez of Beeville (B) High Honor ΦΘΚ *

Ricardo Hernandez of San Diego (A)

Priscilla Jo Herrera of Beeville (B)

Jessica Amanda Hill of Alice (A)

Michael H. Hill of Rockport (B)

Jo Ann Hinojosa of George West (B) **

Eloisa Infante of Kenedy (B) **

Irene C. Jarrett of Alice (A) **

Kristin Gail Jendrzey of Yorktown (B) **

Jennifer Korczynski of Beeville (B) *

Belinda Leal of Karnes City (B) Honors ΦΘΚ

Dena Lynnette Longoria of Beeville (B) **

Lesley J. Loya of Karnes City (B)

Nicole M. Lozano of Kingsville (K)

Amanda L. Lyssy of Tuleta (B) Honors ΦΘΚ

Liza Marie Macias of Alice (A)

Leanna Martinez of San Diego (A) **

Rae Devane Martinez of San Diego (A) **

Adriana McKinnon of Beeville (B)

David Minter of Beeville (B) **

Leticia Infante Montez of Kingsville (K) Highest Honors ΦΘΚ

Jordan Morales of Karnes City (P)

Kristen Munoz of Alice (A)

Charlotte O’Brien of Beeville (B) High Honors

Rebecca Padilla of Mathis (B) Highest Honor ** ΦΘΚ

Allison Perez of Beeville (B)

Candelaria Perez of Alice (A)

John Richard Quiroga of Beeville (B)

Jenny Andrea Ramirez of Lyford (B) **

Alexandra Ramos of Charlotte (P) **

Holly Camille Rice of Premont (A) *

Paul Anthony Rios of Kingsville (K)

Christopher Rodriguez of Pleasanton (P)

Arturo Rodriguez III of Beeville (B) **

Heather Rosas of Beeville (B)

Sean M. Ross of Beeville (B) Honors ΦΘΚ **

Amy Salazar of Kingsville (K)

Alexandria Saldivar of Cotulla (B) *

Maria Elena Sanchez of Tuleta (B) *

Debbie Soliz of Alice (A) High Honors

Pricilla Dawn St. John of Kenedy (B) **

Steven Michael Strong of Beeville (B) *

Sylvia Tanguma of San Diego (A) Honors

Victoria Lee Trevino of Premont (A)

Jennifer L. Trigo of Alice (A) High Honors

Kimberly Raye Troell of George West (B) **

Marco A. Uribe of Corpus Christi (A) Honors

Lionel M.Vasquez of Beeville (B) **

Juan Vasquez III of Karnes City (B)

Kristina Vela of Alice (A) **

Pamela Villa of Alice (A)

Luis A. Villarreal of San Diego (A) High Honors

Jennifer Webb of Orange Grove (A)

Kelsey Wendel of Meyersville (B)

Kelsey Ann Williams of Flatonia (B) ** ΦΘΚ

Melissa Yvonne Muniz Ydrogo of Kingsville (K) *

Lisa M. Zapata of Mathis (B) **

Karen Boerm Zepeda of Alice (A) High Honors

Associate of Applied Science in Accounting                                  

Janice M. Bray of Pleasanton (P)

Esther Castro Dominguez of Beeville (B) **

Elissa Nora Hughes of San Diego (A) Honors **

Kenneth Russell Sommerfeldt of Cardston, Alberta, Canada (B) Highest Honors ΦΘΚ

Associate of Applied Science in Computer Information Technology      

Dustin De La Garza of Kingsville (K)

Adrianne Herrera of Kingsville (K) **

Rachel Santos of Alice (A)

Computer Information Technology Certificate                

Jose Guadalupe Gonzalez of Alice (A)

Associate of Applied Science in Computer Information Technology Networking Specialization

Rene Everett Jr. of San Diego (K)

Associate of Applied Science in Computer Information Technology Web Design

Eddie Balderas Jr. of Falfurrias (A) **

Rocky Alan Custer of Three Rivers (B)

Albert Rene Mendoza of San Diego (A)

Daniel P. Williams of Beeville (B)

Computer Information Technology Web Design Certificate                   

Rene Everett Jr. of San Diego (K)

Albert Rene Mendoza of San Diego (A)

Computer Information Technology Web Design/Game Certificate                    

Albert Rene Mendoza of San Diego (A)

Associate of Applied Science in General Office Management     

Jessica Bonilla of Alice (A)

Associate of Applied Science in Office Automation Technology 

Jennifer Marie Garcia of Beeville (B) **

Office Automation Technology Administrative Specialist Certificate     

Nancy Noriega of Kingsville (K) **

Associate of Applied Science in Office Automation Technology Medical Coding Specialization

Christina P. Garcia of Kingsville (K)

Eloisa Harrison of Bishop (K) **

Laura A. Mendez of Alice (A) **

Diana M. Perez of Kingsville (K)

Office Automation Technology Medical Administrative Assistant Certificate   

Veronica Sue Boyer-Hernandez of Pleasanton (P)

Associate of Applied Science in Professional Business Technology Medical Records Coding Specialization

Amanda Raye Smith of George West (B) High Honors ΦΘΚ

Professional Business Technology Medical Records Coding Certificate

Oralia Longoria of Beeville (B)

Donna L. Rosenbaum of Beeville (B)

Elizabeth Ann Sevier of Refugio (B)

Associate of Applied Science in Professional Business Technology Medical Specialization

Belinda Ann Munoz of Bishop (K)

Professional Business Technology Medical Administrative Assistant Certificate

Donna L. Rosenbaum of Beeville (B)

Professional Business Technology Administrative Specialist Certificate

Jennifer Maureen Cuevas of Kingsville (K)

Esther Castro Dominguez of Beeville (B)

Dianne M. Salch of Refugio (B) **

Associate of Applied Science in Dental Hygiene                

Alexis C. Adams of Bertram (B) Highest Honors

Jennifer L. Arismendez of Beeville (B)

Hailey Bexley of Lexington (B) Highest Honors ΦΘΚ

Brittnee Nikole Bolden of Hughes Spring (B)

Tiffany S. Carter of Arlington (B)

Ashley N. Crain of Pleasanton (B)

Corrin O’Shea Eby of Woodsboro (B)

Shaylee Garner of Lethbridge, Alberta, Canada (B)

Lauren Garrett of Mesa, Arizona (B) Honors

Shaylan Shelleen Guerra of San Antonio (B)

Brandy T. Guzman of Converse (B) High Honors ΦΘΚ

S. Brooke Hill of Medicine Hat, Alberta, Canada (B) Honors

Falene A. Hough of Beeville (B)

Amy Leffingwell of Lethbridge, Alberta, Canada (B) Honors

Dina Lizeth Moncada of Houston (B) High Honors

Samantha Morgan of Georgetown (B)

Nikia Morón of Beeville (B)

Yvette Padilla of Victoria (B)

Amber Leigh Peterson of Marble Falls (B) Honors

Svitlana V. Prather of Converse (B) Highest Honors ΦΘΚ

Monica Michele Reed of Hamilton (B) Honors

Kirstyn M. Riley of Burnet (B) Honors

Janie E. Rubio of San Antonio (B)

Sharon Schroeder of Austin (B) **

Elizabeth Alanis Simpson of Round Rock (B) ΦΘΚ

Denise R. Sommerfeldt of Raymond, Alberta, Canada (B)

Ashley L. Thomas of Woodsboro (B)

Janae Michelle Thomsen of Lethbridge, Alberta, Canada (B) High Honors

Associate of Applied Science in Cosmetology

Stephanie Janell Belcher of Runge (B) ΦΘΚ **

Tina Lynn Holford of Kingsville (K)

Penny Lee Kerr of Three Rivers (B) High Honors **

Michelle Ramirez of Pleasanton (P) Honors **

Cosmetology Certificate                                          

Anne Alaniz of Pleasanton (P) *

Trisha Danielle Alaniz of Alice (A) *

Liz Amaya of Kingsville (K) *

Melbra D. Bell of Kingsville (K) *

Nina Rae Borrego of Beeville (B) **

Amanda Lynn Boscamp of Skidmore (B) *

Ashley Blair Goebel Brown of George West (B) *

Claudia Yaveline Carlos of Von Ormy (P) *

Angelica Chapa of George West (B) *

Christopher Jarred Charles of Kingsville (K) *

Rebecca Criado of Pleasanton (P) **

Sandra P. Fernandez of Pleasanton (P)

Marisa Lizette Garza of Kingsville (K) **

Christina Gonzalez of Falfurrias (K) **

Marah Danielle Gonzalez of Kingsville (K) **

Loraine Gutierrez of Beeville (B) **

Veronica Guzman of Jourdanton (P)

Victoria Harris of Beeville (B) *

Kimberly Jimenez of Ft Eustis, Virginia (K)

Stefanie Kucera of Edna (K)

Cecelia Ann Marshall of Waco (B) *

Katherine Mascorro of Tivoli (B) *

Brandie Gayle May of Hebbronville (P) *

Jasmine Marie Medina of Kenedy (B) *

Stephanie Medina of Kingsville (K) *

Giana J.Morales of Kenedy (B) **

Melanie Morales of Mathis (B) **

Nina Morantes of Pleasanton (P) **

Priscilla Ann Moreno of Beeville (B) **

Aracely Rodriguez of Alice (K) *

Audrey Salinas of Pleasanton (P)

Eliza Aurora Santos of Alice (K) *

Stephanie Nicole Serna of Three Rivers (B) *

Jane L. Smith of Beeville (B) *

Dinah Tanguma of San Diego (K)

Crystal Trevino of Premont (K)

Arely Vasquez of San Diego (K) **

Amanda A. Vela of Kingsville (K)

MarJo L. Williamson of George West (B) **

Amy Lynn Zinke of Pleasanton (P) *

Nail Technology Certificate                                              

Beth Balderas of Poteet (P)

Faith M. Malone of Pleasanton (P)

April Renee Ordonez of Alice (K)

Mitzi J. Villareal of Dilley (P) **

Associate of Applied Science in Early Development and Education       

Jenice Marie Belmontes of Kingsville (K)

Kathryn Felder of Bishop (K) High Honor ΦΘΚ *

Oralia C. Garcia of Falfurrias (A)

Stephanie Marie Garza of Kenedy (B) *

Erica O. Gonzalez of San Diego (A)

Graciela Gutierrez of Kingsville (K) High Honors ΦΘΚ

Deyanira Hernandez of Alice (A) **

Theresa Rose Moczygemba of Falls City (B)

Maria Edna Moreno of Falfurrias (A) Honors **

Enedelia Saenz of Falfurrias (K) Honors

Kristina Ann Sanchez of Charlotte (P) Honor *

Maricela Trigo of Beeville (B) **

Johanna M. Valdez of San Diego (A) **

Raquel Cantu Vasquez of Alice (A) High Honors ΦΘΚ

Early Development and Education Child Care Provider Aide Certificate        

Debra D. Gonzales of Karnes City (B)

Associate of Applied Science in Building Trades Technology     

Miguel Cano of Beeville (B)

Associate of Applied Science in Machinist Technology    

Cesar A. Acosta of Alice (A)

Associate of Applied Science in Welding Technology                   

Daniel Grady Jones of Mathis (B) Honors ΦΘΚ

Ernesto B. Molina of Beeville (B) **

Welding Technology Certificate                                         

Matthew Downs of Beeville (B) **

Margarito Escalante Jr. of San Diego (A) **

Daniel Grady Jones of Mathis (B) Honors ΦΘΚ

Hugh Schubert of Woodsboro (B) *

Basic Welding Technology Certificate                                           

Thomas Camacho of Beeville (A)

Larry Cantu of Kingsville (K) *

Matthew Downs of Beeville (B) **

Timothy Bryan Fletcher of Goliad (B)

Jessica Gonzalez of San Diego (A)

Martin Hernandez of Alice (A)

Daniel Grady Jones of Mathis (B) ** ΦΘΚ

Josh Lehman of Beeville (B) **

Joshua R. Lopez of Freer (A)

Alvaro Maldonado Jr. of San Diego (A)

Higinio J. Medina of Alice (A)

Jonathan N. Payne of Woodsboro (B) **

Rocky Jay Vela of Kingsville (K)

Juan J. Villarreal Jr. of Alice (A)

Basic Welding Skills Certificate                                          

Garrett A. Bond of Beeville (B), Dual Credit

Jacob Castillo of Alice (A), Dual Credit

Elias T. Chapa of Beeville      (B), Dual Credit

Rolando Guerra of Alice (A), Dual Credit

Alejandro Hernandez of Alice (A), Dual Credit

Cody A. Hernandez of Beeville (B), Dual Credit

Theodoro Lopez IV of Alice (A), Dual Credit

Kyle Markham of Alice (A), Dual Credit

Arturo Martinez of Beeville (B), Dual Credit

Ricardo D. Martinez of Beeville (B), Dual Credit

Felix Morales of Beeville (B), Dual Credit

Jesse Menchaca of Alice (A), Dual Credit

Jodi G.  Parkman of Beeville (B), Dual Credit

Joshua M. Puga of Beeville (B), Dual Credit

Amado Ramirez of Alice (A), Dual Credit

Guy D. Rodriguez of Beeville (B), Dual Credit

Louis P. Rodriguez of Beeville (B), Dual Credit

James T. Scotten of Beeville (B), Dual Credit

Jon E. Silva of Beeville (B), Dual Credit

Gabriel L. Soliz of Beeville (B), Dual Credit

Cody W. Sublett of Beeville (B), Dual Credit

Peyton Tabb of Beeville (B), Dual Credit

Associate of Applied Science in Nursing                            

Tery Crawford Burris of Beeville (B)

Mariana Regina Casarez of Beeville (B)

Christina J. Champion of Alice (A)

Tracie Sherelle Crawford of San Antonio (B)

Roxanne Alissa Garcia of San Diego (A)

Helen  Giesalhart of Kenedy (B)

Lilly M. Govella of Beeville (B)

Valerie Lerma of Beeville (B)

Alysha Marie Loera of Alice (A)

Viola Longoria of Alice (A) ΦΘΚ

Linda Fitch Martinez of Alice (A)

Jessica Monique Niama of Ingleside (B) ΦΘΚ

Lynda M. Perez of Alice (A)

Sarina Soto of Alice (A)                    

Yvonne S. Tello of Alice (A) **

Vocational Nursing Certificate                                           

Evelynn Acuna of Kingsville (K) *

Samantha Jo Arnold of Devine (P) *

Crystal Balderaz of Pleasanton (P) *

Kristen Danielle Barnett of Floresville (P) *

Abram Benavides of Alice (K) *

Brookney S. Bennett of Pleasanton (P) *

Beverly Brooks of Beeville (B) *

Reanna J. Brown of Kingsville (K) *

Jessica Ann Cantu of Corpus Christi (K) *

Leticia Carrasco of Jourdanton (P) *

Cheri Lin Conn of Floresville (P) *

Jennifer Dubois of Freer (A) *

Heidi Evans of Pleasanton (P) *

Ashley Garcia of Alice (K) *

Cynthia Ann Garcia of Corpus Christi (K) *

Rita Miranda Garcia of Alice (A) *

Roxanne Garcia of San Diego (A) *

Veronica M. Garza of Beeville (B) *

Yesenia Gomez of Alice (A) *

Annabel R. Gonzales of Agua Dulce (A) *

Michael V. Gonzalez of Poteet (P) *

Aimee Renee Grimmett of Montgomery (A) *

Maria Arsilia Guevara of Floresville (P) *

Eva M. Gutierrez of Kingsville (K) *

Rachael Ann Harris of Poteet (P) *

Barbara Selina Hernandez of Alice (A) *

Jennifer Lynn Hernandez of Alice (A) *

Cathy Herrera of Beeville (B) *

Rachel Rosenbaum Herrera of Tynan (B) *

Gloria Jendrzyi of Beeville (B) *

Heather Rene Johnson of Poteet (P) *

Laura I. Lara of Brownsville (K) *

Stephanie Nicolle Lee of Kingsville (K) *

Viola Longoria of Alice (A) * ΦΘΚ

Cassie Elaine Mancillas of Falfurrias (K) *

Jayme E. Martinez of Kenedy (B) *

Veronica S. Medellin of Alice (A) *

Melanie A. Middleton of Pleasanton (P) *

Tiffany Mikulec of Sinton (B) *

Irene Moreno of Skidmore (B) *

Charlene Morgado of Kingsville (K) *

Antonia Munoz of Kingsville (K) *

Lydia Renee Naranjo of Kingsville (K) *

Kristin Nevill of Corpus Christi (B) *

Anisa Iris Nunez of Alice (K) *

Mary L. Ortiz of Freer (A) *

Brenda Lee Perez of Alice (A) *

Samantha Ines Perez of Kingsville (K) *

Kimberly Radicke of Jourdanton (P) *

Chantel Claire Riley of Jourdanton (P) *

Bambi L. Rios of Bishop (K) *

Nora Rivera of Alice (A) *

Esther Rocha of Sinton (B) *

Graciela G. Rodriguez of Alice (A) *

Kimberly Rodriguez of Leming (P) *

Nelissa Y. Saenz of Benavides (A) *

Diana Salgado of Freer (A) *

Angela June Schoonover of Harlingen (K) *

Season Settle of Falfurrias (K) *

Valerie Kaitlyn Stern of Corpus Christi (K) *

Shynelle Taggs of Floresville (P) *

Laura Beth Thomas of Jourdanton (P) *

Kelly Seedal Toews of Alice (A) *

Jenny Reyes Trevino of Kingsville (K) *

Jessica Rae Valdez of Corpus Christi (B) *

Santana N. Vasquez of Orange Grove (A) *

Brandi Michelle Villarreal of Bishop (K) *

Dyhanne Villarreal of Hebbronville (K) *

Yara Wineman of Refugio (B) *

Christina Wren of Corpus Christi (B) *

Jennifer K. Zertuche of Leming (P) *

Associate of Applied Science in Law Enforcement           

LeeAnn Campos of Kingsville (K)

Mari Dianne Gonzales of Three Rivers (B)

Kelly Ann Hilbery of Mission (B) **

Jennifer Marie Ruiz of San Diego (A) **

Denitta Jo Saavedra of San Diego (A)

Keith Ray Stark of Tuleta (B) ΦΘΚ

Ricardo R. Vela Jr. of Beeville (B) Highest Honors ΦΘΚ

Associate of Applied Science in Radiologic Technology               

Ashlee L. Barrera of San Diego (A) **

Maribel Theresa Cano of Beeville (B)

Lorena Guerra of George West (B)

Virginia Gutierrez of Beeville (B) ΦΘΚ

Ashton Kaley Lassmann of Yorktown (B) Honors ΦΘΚ

Kristy A. Mata of Alice (A) **

April Mills of Pettus (B)

Margot Moreno of Hebbronville (B) Honors ΦΘΚ

Joe Morin III of Karnes City (B)

Kristy Oaks of Alice (A) **

Rogelio Perez of Beeville (B)

Riffat H. Rizvi of Kingsville (B) Honors

Lanette Rodriguez of Freer (A) **

James M. Rollins of Kenedy (B)

Nick A. Romero of Beeville (B)

April C. Ruiz of Three Rivers (A) **

Patrice Lashe Washington of Corpus Christi (B)

Associate of Applied Science in Drafting and Design Technology          

Martin A. Botello of Beeville (B)

Jose L. DeLeon of Mathis (B) Honors ΦΘΚ

Bryant Embry of Goliad (B)

Joseph Michael Garza of Runge (B) **

William Travis Hill of Beeville (B)

Jorge Alfredo Lara of Victoria (B) Honors

Juan Medrano of Mathis (B)

Olden Morgan of Beeville (B)

Renae Lorraine Rolette of Cuero (B) High Honors ΦΘΚ

Victoria Elyse Trevino of Beeville (B)

Drafting and Design Technology Certificate                                 

Martin A. Botello of Beeville (B)

Jose L. DeLeon of Mathis (B)  ΦΘΚ

Joseph Michael Garza of Runge (B) **

Jorge Alfredo Lara of Victoria (B)

Olden Morgan of Beeville (B)

Renae Lorraine Rolette of Cuero (B) ΦΘΚ

Victoria Elyse Trevino of Beeville (B)

Associate of Applied Science in Oil & Gas Technology

William Gregory Dale of Beeville (B)

Oil & Gas Technology Certificate                                       

Randy Arriola of Beeville (B)

Gary Wayne Dieringer Jr. of Beeville (B) **

Ryan James Garza of Kenedy (B) **

Joseph Gill of Pawnee (B)

Michael Lee James of Normanna (B) **

Jim Martinez of Mathis (B)

Tranquilino Reyna of Alice (A) *

John L. Salinas of Kenedy (B)

Jenna Lee Shane of Beeville (B)

Brandon Joseph Smart of Kenedy (B) **

Michael James Vesely of Refugio (B)

Adrian Martin Villanueva of Kenedy (B)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.